Hromnice ~ čas pro vaši novou záři

Když jsem objevila kolo roku a s ním spojené svátky, byla jsem nadšená. Dávají mi velký smysl a logiku, také jsou skvělým impulsem k zastavení a uvědomění si rytmu života a přírody. 

Hromnice neboli Imbolc jsou prvním svátkem. Symbolizují naději, nový začátek a světlo. Určitě znáte pořekadlo “Na Hromnice o hodinu více.” Možná sami cítíte, jak ustává nutkání nořit se ve svém nitru, bilancování a také tma, která se doslova táhne už od října. V těchto dnech přichází otevření, více světla, rýsují se nové plány a ve vzduchu je nová energie. Zima začíná slábnout a semínka se v zemi chystají k růstu.

Zima představuje moudrou klidnou stařenu, ta tímto svátkem odchází a předává vládu mladé dívce. Dívka přichází jako nevěsta v bílé barvě, která symbolizuje čistotu, nevinnost a hlavně naději na lepší zítřky. Symbolem jsou také jehňátka, která dříve lidem právě tento příslib naděje ukazovala.

Archtetyp zářící a radostné dívky zobrazuje slovanská bohyně Zora (Jitřenka = první vycházející hvězda)  nebo také irská Brigid (z angličtiny bride = nevěsta). Tyto archetypy vám pomohou se sebevědomým rozhodnutí i skokem do neznáma s naprostou důvěrou, že všechno dopadne dobře. Pomohou vám se nebrat tak vážně, protože teď je třeba si více hrát. Probudí vás ze zimního spánku, rozzáří vaši jiskru v oku, abyste si vzpomněly, jak znovu bezstarostně tančit a nebát se svých rozhodnutí a přání.

Jak nám tento svátek může pomoc v našich krasoprostorech?

Rituály tohoto svátku jsou spojovány s očistou. Čistí se dům, vyhazuje se staré a nepotřebné, větrá se, aby dům nasál novou energii. Jakmile prostor vyčistíte, uděláte v něm místo pro nové, pro plodnost, ať už v projektech, příležitostech nebo osobním životě, kterou přináší energie jara.

Pokud chcete podpořit ve vyhazování starého a nepotřebného, podívejte se na moje online programy nebo si domluvte konzultaci.

Po úklidu a očistě zkuste takzvané vnášení světla. Projděte se se svíčkou po celém domě a pomyslně vneste do všech jeho koutů světlo. Je to malý rituál, kdy můžete myslet na to, do jaké oblasti i komu vnášíte světlo do života.

Na závěr očistěte i své tělo. Pokud máte odvahu, ledová koupel je nejlepší, ale pokud to není nic pro vás, dopřejte si teplou koupel (například s epsomskou solí) a myslete na to, co všechno si přejete letos vytvořit. A pak už zbývá jen tančit a s radostí si tvořit své sny.

Dává vám tento svátek smysl? Napište mi.

Mnoho lehkosti při slavení tohoto svátku.

Jana

Zvu vás do nového kurzu KRÁLOVNA ČASU, kde se naučíte, jak převzít kontrolu nad svým časem a jak mít více za méně času. Vice informací TADY.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.